Anti-odoračný krém bez vône

20,50 22,50 

Dezodorant upravuje bakteriálne prostredie v podpazuší a chráni pred potným pachom dlhodobo. Kúpou náhradnej náplňe (15g) a znova použitím obalu sa podieľate na znižovaní odpadu produkovaného balením kozmetiky.

Na nákup tohto produktu použi až 2050 - 2250 body!
  • Zaregistrujte sa v ZINDEO klube zbierajte body a máte dopravu zadarmo!

ZINDEO anti-odoračný krém je bezpečný a dlhodobo účinný bylinný krém určený pre zamedzenie vzniku pachu z potenia. Je ideálny pre citlivú pokožku alebo pokožku s alergiami, pretože neobsahuje žiadne stopy hliníka, parabény ani sódu bikarbónu. Sila anti-odorantu je založená na antibakteriálnych účinkoch zinkového minerálu a kamilkovom extrakte. Vhodný pre vegánov.

Mnoho komerčných antiperspirantov na chemickej báze obsahuje soli hliníka a ich zlúčeniny, ktoré upchávajú póry, aby zabránili vylučovaniu potu a následne zápachu. Nezaťažujte svoje telo absorpciou týchto potenciálne škodlivých zlúčenín prostredníctvom pokožky, ktoré môžu narušiť hormonálnu rovnováhu tela. Bojujte proti telesnému zápachu prírodne.

Zindeo anti-odoračný krém:

  • nieje nutná každodenná aplikácia, stačí 1-3x týždenne, nanáša sa malá vrstva produktu do podpazušia
  • neupcháva póry ani nezabraňuje poteniu
  • bez hliníka
  • bez sódy bikarbóny
  • ideálny pre citlivú pokožku alebo pokožku s alergiami
  • vhodný aj na použitie na nohy

Anti-odoračný krém vytvára jemný biely povlak, ktorý nezanecháva biele stopy na oblečení.

Odporúčanie pre začiatky používania anti-odoračného krému: 3 – mesačná kúra proti potnému pachu.

Hmotnosť -
Rozmery -

Zloženie

Ricínový olej* organický
dodáva krému pevnú, ale roztierateľnú konzistenciu. Pomáha udržiavať pokožku hydratovanú.

Karnaubský vosk* organický
dodáva krému extra pevnosť, nie je rozpustný vo vode. Okrem formovania textúry produktu ochraňuje pokožku.

Škrob* organický
pomáha absorbovať vlhkosť na povrchu pokožky a minimalizovať pocit vlhkosti bez zastavenia prirodzeného procesu potenia.

Oxid zinočnatý
je prírodný minerál bezpečný pre pokožku. Oxid zinočnatý chráni vašu pokožku, eliminuje baktérie spôsobujúce zápach tým, že minimalizuje rast nových baktérií. Nájdete ho aj v detských mastiach. Je bez nanočastíc.

Thietyl citrát
je ester kyseliny citrónovej. Znižuje hromadenie nepríjemného telesného pachu zastavením tvorby baktérií, ktoré zápach produkujú.

Tokoferol
je vitamín E rozpustný v tukoch, získaný z rastlinných olejov, slúži ako antioxidant.

Extrakt z harmančeku* organický
Harmanček upokojuje a chráni pokožku pred podráždením. Má antioxidačné, protizápalové a antimikrobiálne vlastnosti.

Potenie

Potenie je naša klimatizácia
Potenie je pre náš organizmus veľmi dôležitý proces a ovplyvňuje omnoho viac, než by ste si mysleli. Potenie reguluje telesnú teplotu, dá sa považovať za klimatizáciu tela a pot za chladiacu kvapalinu. Spôsob, akým potné žlazy pracujú, dokážeme ovplyvniť. Ľudské telo má dva typy potných žliaz: ekrinné, ktoré vylučujú zmes vody a iónov a apokrinné, ktoré obsahujú vyšší podiel bielkovín a tukov a sú činné najmä v stresových situáciách. Ak je potenie naozaj príčinou ťažkostí v každodennom živote, obráťte sa na svojho lekára kvôli možným riešeniam. V opačnom prípade schmatnite svoju fľašu s vodou a bežte von. Tešte sa zo svojho potu a buďte vďačný, že vaše telo si robí svoju prácu.

Výhody potenia:
Čistejšia pleť: Keď sa potíme, z tela sa vylučujú nahromadené toxíny a súčasne sa otvárajú aj naše póry v pokožke. Vtedy je čistenie pokožky najefektívnejšie, ak si ale pot z tváre nezmyjete, môže nastať opačný problém, upchatie pórov nečistotami,  ktoré potením vylúčite.

Pot chráni pred infekciami: Spolu s potom sa vylučuje aj látka dermicidin, ktorú naše telo produkuje neustále a ktorá dokáže zahubiť niektoré škodlivé baktérie.

Feromóny: Pot je zodpovednýza to, že sa dvaja ľudia stávajú príťažlivými, alebo aj nie. Proste a skrátka, že si voňajú alebo nevoňajú. Pôsobí to rovnako, ako keď samček motýľa alebo hmyzu láka na “pekný” večer svoju samičku.

Potenie ovplyvňuje:
Dedičnosť – o intenzite potenia môže rozhodovať aj určitá predispozícia
Pohlavie – fyziologicky nadmerné potenie pozorujeme viac u mužov
Ochorenie – prítomnosť toxínov v tele, alebo pri dlhodobých
chorobách
Obezita – ľudia s nadváhou sa väčšinou potia viac než chudí
Hormóny – puberta alebo hormonálne poruchy
Jedlo a nápoje – pikantné a korenené jedlá, horúce nápoje
Fyzická aktivita – šport alebo práca
Teplota prostredia – vyššia teplota v lete alebo vlhko
Oblečenie – príliš tesné alebo nepriedušné oblečenie
Stres, emócie – pohovor, rande, strach, bolesť, tréma, radosť

Nadmerné potenie: Ľudské telo vyprodukuje priemerne za deň približne 0,5 – 1,5 litra potu, takmer 99 percent potu tvorí voda, zvyšné percento tvoria minerály. Na množstvo vylučovania potu sa podieľa rad faktorov. Aziati sa potia menej ako Európania a obyvatelia Severnej Ameriky. Ľudia s nadváhou sa väčšinou potia viac než štíhlejší ľudia.

Minimalizuj potný pach

1. OSOBNÁ HYGIENA
Voda, mydlo a váš obľúbený dezodorant sú základ. V lete je často nevyhnutné sprchovanie aj viackrát denne. Dôležité je nepoužívať výrobky s obsahom parafínov. Tie naše póry upchávajú. Nielen, že to znižuje pozitívne účinky, ktoré má potenie na pokožku, ale vedie aj k podráždeniu a zápalom. Správne zvolený prírodný dezodorant neutralizuje potný zápach antiseptickými látkami, ktoré zabíjajú baktérie.

2. PRI OCHORENÍ
Pri bežných chrípkových či iných vírusových ochoreniach však treba zabudnúť aj na antiperspiranty a všetky prostriedky na tlmenie potenia. Telo sa pri viróze potí, pretože sa tak zbavuje horúčky. Najmenej zapácha pot zdravého človeka. Ak sa potíte napríklad v posilňovni, budete páchnuť najmenej. Pot zo stresu je silnejší a choroba spôsobuje nepríjemný zápach potu. Dokážeme tak identifikovať ochorenie často skôr ako prepukne, ak budeme k potu dostatočne citliví.

3. PO ŠPORTE
Po športe ideme pod sprchu – ale až po oddychovej fáze, ktorá trvá 10 až 15 minút. Toľko potrebuje telo na to, aby zvýšenú tvorbu potu opäť znížilo. Ak túto fázu nedodržíte, budete sa po sprche potiť ešte viac ako predtým. A na kohútik s teplou vodou si tiež dávajte pozor. Príliš horúca voda pokožke škodí, pretože z jej najvrchnejšej vrstvy zmýva lipidy a vysušuje ju. Najlepším riešením je krátka sprcha s príjemnou teplou vodou. Okrem toho uvoľňuje napnuté časti tela a predchádza svalovici.

4. DUŠEVNÁ POHODA
Emočný pot páchne najsilnejšie. Žiaľ, práve ten nám môže znepríjemniť dôležité situácie, skúšky, konkurzy, pracovné pohovory. Práve takýto pot produkuje naše telo najčastejšie a v najväčšom množstve, je ho približne päťkrát viac ako potu z tepla. Nie je pot ako pot: Pot, ktorý telo vylúči pri prehriati organizmu zvyčajne nezapácha, alebo len mierne.

Customer Reviews

Based on 59 reviews
100%
(59)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
Z
Zuzana M.

Jediný dezodorant z mnohých vyskúšaných, ktorý mi naozaj účinne pomáha, odporúčam!

E
Eva B.

Nie je to môj prvý nákup a asi u tejto jedinej kozmetiky som zistila, že funguje a vyhovuje mi. Aj keď sa potím, nemám pocit zápachu. Ďakujem aj za darček!

S
Slávka L.

Anti-odoračný krém naozaj funguje!!! Ďakujem :-)

E
Elena P.

anti-odoračný krém som používala už v minulosti a veľmi sa mi osvedčil, preto som sa k nemu vrátila.

Z
Zuzana M.

Krém funguje niekoľko dní aj po sprche či kúpeli, má príjemnú konzistenciu, vonia jemne, nevtieravo. Bežné - ekologické - deodoranty musím používať niekoľkokrát denne a aj tak mi veľmi nezaberajú, nuž, to je taká moja achillova päta. S týmto krémom som veľmi, veľmi spokojná, Odporúčam.

Scroll to Top

Prihlásenie